7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie czytać książki w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było to już nasze drugie spotkanie. W akcji czytelniczej udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół.

czytanie 2

Cieszymy się, że czytanie znowu jest modne, a relaks z książką to mile spędzone chwile. W magiczny świat literacki można przenieść się w każdym miejscu, w każdym czasie i towarzystwie. Ogólnopolska Akcja Czytelnicza jest ogromną promocją kształtowania nawyku obcowania z książką.

 

czytanie 1
Bardzo serdecznie dziękuję za udział, jak i za okazaną pomoc przy organizacji imprezy. Miło było spędzić ten czas wspólnie, bo przecież: CZYTANIE JEST FAJNE!

 

czytanie 3

Wiesia Wisłocka
(12 czerwca 2019r.)

ksikaSerdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak  nie czytam, jak czytam”. 

7 czerwca (piątek ) o godzinie 10.00 na szkolnym boisku wszyscy uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych będą po raz kolejny bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie.
Do wspólnego czytania zapraszam uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich miłośników czytania książek. Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną książkę. Mile widziane będzie przebranie się uczniów za postacie literackie.

 

Wiesia Wisłocka

(1.06.2019)

ksiazki 2

Nowe tytuły w księgozbiorze są ciekawą propozycją do wzbogacenia wiedzy i świetnym lekarstwem na nudę.

Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

 

Wiesia Wisłocka

(4.10.2018)

ksiazki 1

 

„Książka jest paszportem do świata, paszport ten pozwala przekroczyć granicę czasu, przestrzeni, przynosić człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju.” UNESCO

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem i postaram się udowodnić, że słowa te nie są pustym sloganem. Książka jest ważna i potrzebna w całym naszym życiu i edukacji. Komputer, Internet oraz inne nośniki multimedialne mocno zmieniły myślenie na temat tradycyjnego czytania książek. Wirtualne biblioteki pozwoliły na dotarcie do dużej rzeszy czytelników, gdyż w niektórych przypadkach edukacja na odległość jest jedyną możliwą formą nauki. Cywilizacja pozwoliła nam na zaakceptowanie książki, zwłaszcza lektury w tej nowoczesnej formie elektronicznej, która stała się dodatkowym narzędziem wiedzy w postępie komunikowania ludzkiego. Jednakże książka w dalszym ciągu będzie naszym wiernym towarzyszem życiowym, naszą inspiracją marzeń, a także źródłem mądrości. Każdy z nas obdarzony jest wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swojej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi. Czytając książki otrzymujemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Uczymy się dostrzegać piękno otaczającego nas świata, pogłębiamy wiedzę na temat sztuki, kultury i obyczajów innych nacji. Obcowanie z książką wzbogaca nasze słownictwo i pozwala zrozumieć wiele trudnych tematów. Spędzenie czasu z ciekawą, niekiedy oryginalną lekturą wprowadza nas w niepowtarzalny świat; świat, który pozwala nam oderwać się od szarej rzeczywistości. Książka jest często formą wyciszenia, a także dobrze spędzonego czasu i relaksu.
Książka jest przyjacielem, który kształtuje w sposób pozytywny nasz charakter, osobowość, światopogląd i język, oraz pobudza wyobraźnię, porusza umysł, a także wrażliwość estetyczną.  Prawdziwa książka, to kumulacja emocji, nadziei, wrażeń, to właśnie dusza autora, który zostawił na jej kartkach cząstkę samego siebie. Sięgaj po książkę, czytaj, ucz się, wdrażaj zaczerpniętą wiedzę do codziennego życia.
Zatem, serdecznie zapraszam do naszej szkolnej biblioteki.

 

Wiesia Wisłocka

(4.10.2018)

 

ksiazki

Serdecznie zapraszamy do biblioteki, w której pojawiło się kilka nowości beletrystycznych. Na półkach spotkacie utwory między innymi Elif Shafak i Sue Monk Kidd. Uczniowie mają również możliwość wypożyczenia lektur, dostępne dla gimnazjalistów są na przykład Oro lub Stowarzyszenie umarłych poetów.

Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców! Czytanie jest fajne! ;) 

Wiesia Wisłocka

Kasia Bębenek

(30.01.2017)