Mając na uwadze rozwój zdolności i zainteresowań uczniów, oferujemy szeroką gamę zajęć dodatkowych. Zajęcia uatrakcyjniamy współpracując z gdańskimi uczelniami m.in. z Politechniką Gdańską.

W grudniu 2011 szkoła podpisała Porozumienie o Współpracy w obszarze popularyzacji nauk matematyczno - przyrodniczych z Wydziałem Fizyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej - objęcie patronatem szkół SSA .

Porozumienie str.1[plik do pobrania], str.2 [plik do pobrania]

Dyrekcja SSA
(2.03.2012)

Od geometrii euklidesowej do czasoprzestrzeni

W piątek 7 listopada wybraliśmy się na Politechnikę Gdańską. Pan dr Krzysztof Radziszewski przygotował dla zainteresowanych uczniów naszego gimnazjum i liceum wykład pt.: " Od geometrii euklidesowej do czasoprzestrzeni". Opowiedział nam o 5 postulatach geometrii euklidesowej i konsekwencjach czterech pierwszych postulatów Euklidesa i zaprzeczenia piątego. Pan dr wprowadził nas w zawiłości geometrii hiperbolicznej, afinicznej, rzutowej i czasoprzestrzeni.
Zwiedziliśmy także majestatyczny gmach główny Politechniki i wysłuchaliśmy krótkiej historii uczelni. Zostały nam przedstawione podstawowe zasady rekrutacji, wydziały i kierunki. Otrzymaliśmy także miłe upominki.

Agnieszka Górska, Elżbieta Bruska
(26.02.2015)