27.03.2018 - Młodzieżowe Spotkanie z Medycyną
We wtorek 27.03.2018r. grupa uczniów razem z Panią Ewą Przychdzeń wzięła udział w wykładzie w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Dotyczył on opieki paliatywnej oraz sztuki rozmawiania z pacjentami. Uważam, że wykład był bardzo pouczający. Młodzież z całego Trójmiasta miała okazję dowiedzieć się jakie prawa przysługują pacjentom i jakie obowiązki ma lekarz. Wykład przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczestników z zakresu leczenia paliatywnego, które dla wielu z nas pozostawało tajemnicą. Oprócz tego na wykładzie został poruszony temat coraz popularniejszego uzależnienia od internetu zwłaszcza wśród młodzieży. Serdecznie polecam tamtejsze wykłady.
Wiktor Komar-Komarowski
Ewa Przychodzeń, Hanna Ćwikałowska-Grudzińska, Michał Lisowski
(5.04.2018)

Młodzieżowe Spotkanie z Medycyną
23 stycznia uczestniczyliśmy w wykładach odbywających się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w ramach programu Młodzieżowe Spotkania z Medycyną. Wysłuchaliśmy wykładu pt "Magiczne dzieci z zespołem Downa" wygłoszonego przez dr hab. n. med. Jolantę Wierzbę, która jest pediatrą, genetykiem klinicznym i ordynatorem Oddziału Patologii Wieku Niemowlęcego Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii GUMed. Następnie swoją prelekcję przedstawiły Faustyna Kowalkowska i Magdalena Wandtke uczennice Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni zatytułowaną „Nowe metody walki z nowotworami” W czasie wykładów była możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego, z której chętni z nas skorzystali.
Ewa Przychodzeń, Hanna Ćwikałowska-Grudzińska

(26.01.2018)