W rok po utworzeniu Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej (1995 r.) grono ambitnych nauczycieli nauczania zintegrowanego wyszło z nowatorską wówczas inicjatywą zorganizowania konkursu Asy dla uczniów klas II i III sopockich szkół podstawowych.Obecnie konkurs ten nazywa się Sopockie Asy z Trzeciej Klasy i adresowany jest do uczniów klas trzecich sopockich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa. Celem konkursu jest wyłonienie talentów polonistycznych i matematycznych wśród najmłodszych uczniów z Sopotu.

W 2003 r. pod patronatem merytorycznym Gdańskiej Fundacji Oświatowej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Sopot oraz Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli na terenie Sopockich Szkół Autonomicznych ruszyła pierwsza edycja konkursów Sopockie Asy z Szóstej Klasy (organizator: Sopockie Autonomiczne Gimnazjum) i Sopockie Asy Gimnazjalne (organizator: Sopockie Autonomiczne Liceum). Ideą przewodnią tych konkursów jest dbałość o utrzymanie i nieustające podnoszenie wyników osiąganych przez uczniów klas VI szkoły podstawowej i klas III gimnazjum w egzaminach zewnętrznych.

Konkurs adresowany jest do uczniów:

• klas III sopockich szkół podstawowych -  SOPOCKIE ASY Z TRZECIEJ KLASY
  • klas VI sopockich szkół podstawowych oraz zainteresowanych uczniów z niepublicznych  szkół podstawowych – SOPOCKIE ASY Z SZÓSTEJ KLASY
  • klas  III sopockich gimnazjów oraz zainteresowanych uczniów z gimnazjów niepublicznych – SOPOCKIE ASY GIMNAZJALNE

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu "Sopockie Asy z Szóstej Klasy" oraz do pobrania karty zgłoszenia. Załączniki poniżej:

regulamin konkursu
kata zgłoszenia

Taida Szczepańska-Podumis
dyrektor Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum
(4.03.2016)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 2015/2016

19 marca 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu Asy z Szóstej Klasy. W tym roku treść zadań literackich i matematycznych była związana z muzyką i jej wpływem na odbiorców.
23 marca w czasie uroczystej akademii zostały ogłoszone wyniki. Nagrody zwycięzcom wręczały panie Irena Obszyńska, dyrektor SODN, Iwona Malmur, dyrektor zarządzający SSA oraz Taida Podumis, dyrektor SAG.

Z przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu Sopockie Asy z Szóstej Klasy:
1. Konstanty Milancej - Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa,
2. Zofia Wiktor - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sopocie, Wiktor Komar- Komarowski - Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa,
3. Julia Zych - Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Hugo Kaszyński - Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do galerii zdjęć [kliknij tutaj]!

Małgorzata Gudalewska
Helena Zielinska