Ostatni dzwonek gimnazjalnego roku szkolnego 2018/2019 już za nami. Uroczystości końcoworoczne odbyły się w gmachu szkoły przy Alei Niepodległości w Sopocie. Ceremonia została uświetniona obecnością dyrekcji szkoły,  pani Taidy Szczepańskiej-Podumis oraz pani dyrektor zarządzającej, Ewy Czech. Tradycyjnie w czasie uroczystości zakończenia roku wręczono świadectwa, nagrody dla wybitnych sportowców oraz dyplomy "złotej dziesiątki". Nagroda ta jest dedykowana uczniom uhonorowanym w różnych kategoriach np. sztuki, matematyki, logicznego myślenia, osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych.

Gimnazjaliści zostali pożegnani przez najstarszy rocznik, który pozostaje w rozwijającej się Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej.

koniec roku 04

Nasi uczniowie z radością przyjęli wiadomość o rozpoczynających się wakacjach. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego, uczniowie osobiście dziękowali swoim nauczycielom za tegoroczną współpracę. Nie obyło się bez wykonania zdjęć pamiątkowych oraz wspomnień z minionego roku szkolnego.

Ceremonia zakończenia miała bardzo sentymentalny charakter, gdyż szkołę opuścił ostatni w historii rocznik gimnazjum. Należy przypomnieć, iż gimnazja w Polsce istniały w okresie nowożytnym oraz przedwojennym. Dwudziestoletni okres funkcjonowania tej szkoły w XXI w. stanowi kolejny ciekawy etap w historii tego typu szkół.

Nasi absolwenci kończą gimnazjum ze znakomitymi wynikami w nauce. Otrzymali doskonałe, jedne z najlepszych w Polsce, wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Jesteśmy ogromnie dumni z dokonań naszych trzecioklasistów, którzy swoją postawą wspaniale wpisali się w historię Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum.

Wszystkim Uczniom gratulujemy pomyślnego ukończenia roku szkolnego. Życzymy udanych, bezpiecznych  i bogatych w przygody wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Paweł Zalewski

(25.06.2019)