Ostatni dzwonek gimnazjalnego roku szkolnego 2018/2019 już za nami. Uroczystości końcoworoczne odbyły się w gmachu szkoły przy Alei Niepodległości w Sopocie. Ceremonia została uświetniona obecnością dyrekcji szkoły,  pani Taidy Szczepańskiej-Podumis oraz pani dyrektor zarządzającej, Ewy Czech. Tradycyjnie w czasie uroczystości zakończenia roku wręczono świadectwa, nagrody dla wybitnych sportowców oraz dyplomy "złotej dziesiątki". Nagroda ta jest dedykowana uczniom uhonorowanym w różnych kategoriach np. sztuki, matematyki, logicznego myślenia, osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych.

Gimnazjaliści zostali pożegnani przez najstarszy rocznik, który pozostaje w rozwijającej się Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej.

koniec roku 04

Nasi uczniowie z radością przyjęli wiadomość o rozpoczynających się wakacjach. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego, uczniowie osobiście dziękowali swoim nauczycielom za tegoroczną współpracę. Nie obyło się bez wykonania zdjęć pamiątkowych oraz wspomnień z minionego roku szkolnego.

Ceremonia zakończenia miała bardzo sentymentalny charakter, gdyż szkołę opuścił ostatni w historii rocznik gimnazjum. Należy przypomnieć, iż gimnazja w Polsce istniały w okresie nowożytnym oraz przedwojennym. Dwudziestoletni okres funkcjonowania tej szkoły w XXI w. stanowi kolejny ciekawy etap w historii tego typu szkół.

Nasi absolwenci kończą gimnazjum ze znakomitymi wynikami w nauce. Otrzymali doskonałe, jedne z najlepszych w Polsce, wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Jesteśmy ogromnie dumni z dokonań naszych trzecioklasistów, którzy swoją postawą wspaniale wpisali się w historię Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum.   

Wszystkim Uczniom gratulujemy pomyślnego ukończenia roku szkolnego. Życzymy udanych, bezpiecznych  i bogatych w przygody wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Paweł Zalewski

(25.06.2019)

W ubiegły czwartek, 10 czerwca, w dużej sali gimnastycznej rozległy się, ostatni raz dla gimnazjum, dźwięki poloneza. Nasi gimnazjaliści pięknie zatańczyli jeden z najstarszych tradycyjnych polskich tańców. Choregorafem tradycyjnie była pani Agnieszka Kleban, która zrobiła z uczniów mistrzów tańca. ;) 

Część nieoficjalna niech będzie tajemnicą gimnazjalistów, ale podobno zabawa była udana. ;) 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji

 

Kasia Bębenek

(14.06.2019)

W ostatnich tygodniach uczennice i uczniowie klasy 3 C eksplorowali bliższą i dalszą okolicę. Postanowiliśmy poznać miejsca, w których mieszkamy lub które mijamy codziennie, jadąc do szkoły lub do pracy. 

Naszą podróż rozpoczęliśmy od najbliższej okolicy - Sopotu. Spojrzeliśmy na niego nieco innym okiem - to nie tylko plaża, molo czy sławny w całej Polsce Monciak, ale też piękna secesja, której ślady tropiliśmy. 

1wyjscia sag

Następnie wybraliśmy się nieco dalej - eksplorowaliśmy klif w Orłowie i zagraliśmy w grę terenową na Kamiennej Górze w Gdyni. 

2wyjscia sag

Kolejny dzień to jedna z gdańskich dzielnic - Zaspa. Tu przeszliśmy szlakiem murali tworzonych przez artytstów z całego świata, a następnie odwiedziliśmy molo i plażę w Brzeźnie. 

3wyjscia sag

Jeśli ktoś uważa, że w Wejherowie nie ma nic ciekawego, powinien czym prędzej się wybrać w wejherowskie okolice. 3C przeszła Szlak Kaszubski i wiele się dowiedziała o ciekawej historii Wejherowa. 

4wyjscia sag

Do naszej ostatniej wyprawy dołączyła klasa 3 B oraz 1 SAL. W piękną i słoneczną środę wybraliśmy się na Hel. I tu spojrzeliśmy na to słynnne z fokarium miejsce w nieco inny sposób - przeszliśmy helskim Szlakiem Historii. Zajrzeliśmy do pozostałości po fortyfikacjach. Znaleźliśmy też chwilę, aby schłodzić się w otwartym morzu. 

 

Kasia Bębenek

(13.06.2019)

 

 

 

tyczka

Tego dnia w Sopocie już po raz 32. odbędzie się najstarszy pozastadionowy mityng na świecie „Tyczka na Molo". W tegorocznej edycji zobaczyć będzie można Mistrza Europy z Amsterdamu Roberta Soberę oraz między innymi wszystkie najlepsze polskie zawodniczki. Nie zabraknie także sportowców z Wielkiej Brytanii, Grecji, Szwecji i Izraela.
Miło nam poinformować, że wśród arbitrów tych zawodów, po raz kolejny, będzie nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirek Makaruk, licencjonowany sędzia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jeden z niewielu sędziów z najwyższymi kwalifikacjami w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego sportowego wydarzenia!

zespół SSA
(4.06.2019r.)

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z rozporządzeniem MEN, zmieniającym termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Sopockich Szkołach Autonomicznych wraz z rozdaniem świadectw odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019 r (środa) wg następującego harmonogramu:

klasy 0-3 SASP - o godzinie 8:15
klasy 4-6 SASP - o godzinie 9:30
klasy 7-8 SASP - o godzinie 10:30
klasy 3 SAG, 1-2 SAL - o godzinie 12:00.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja
Sopockich Szkół Autonomicznych

(03.06.2019)