Gratulujemy uczniom klas trzecich SAG świetnych wyników egzaminu gimnazjalnego! Średnia wyników naszych trzech klas ze wszystkich części egzaminu plasuje naszą szkołę w czołówce najlepszych szkół w Polsce! Jest to ogromny sukces zarówno uczniów, którzy poprzez systematyczną pracę i rozwijanie talentów mogli realizować ambitne cele, jak i w równym stopniu nauczycieli, którzy przez cały okres edukacji ich wspierali, a dzięki doświadczeniu i pasji sprawili, że edukacja dała doskonałe rezultaty w wielu dziedzinach i aspektach życia. 
Uczniowie ze szkół Sopotu osiągnęli najwyższe średnie wyniki w województwie pomorskim, a nasza szkoła dzięki swoim fantastycznym wynikom miała ogromny wpływ na taką średnią. 
Poniżej przedstawiamy porównanie średnich wyników SAG na tle województwa pomorskiego oraz kraju.

wyniki

Taida Szczepańska-Podumis

dyrektor

Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum 
i Sopockiego Autonomicznego Liceum

(26.06.2019)

Nasza niemiecka grupa teatralna poSAG zwyciężyła w kategorii "Język niemiecki" w IV Wojewódzkim Konkursie Teatralnym ACT. 

teatr 2

                                                                      fot. P. Świderski

 

Więcej w artykule "Dziennika Bałtyckiego". 

Gratulujemy!

 

Lucyna Dorawa-Biłanicz

(21.05.2019)

Z radością informujemy, że 09.05.2019 trzech uczeniów klas 3 gimnazjum: Michał Kisielewski, Wiktor Komar-Komarowski oraz Konstanty Milancej reprezentowali SAG na IV Wojewódzkim Konkursie O Krajach Niemieckojęzycznych dla klas 8 i 3 gimnazjum, na którym otrzymali tytuł laureata

Gratulacje dla chłopców!
Konkurs od czterech lat jest objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. Fundatorem nagród dla laureatów, finalistów oraz wszystkich uczestników był Urząd Miasta Czersk.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 drużyn, które przez prawie dwie godziny walczyły o zaszczytne tytuły laureata i finalisty konkursu. Etap ten polegał na udzielaniu odpowiedzi na serię 10 pytań, które losowo wybierano z przygotowanej przez organizatorów listy 120 pytań. Poziom wiedzy tegorocznych finalistów był imponujący! Po serii 10 pytań aż 4 drużyny zdobyły identyczną liczbę punktów. Konieczna okazała się więc dogrywka! Organizatorzy, przygotowani na taką ewentualność, wyjęli tzw. „Asa z rękawa”. Ku zdumieniu wszystkich i tym razem wszystkie drużyny wykonały zadanie bezbłędnie. I tak dopiero trzecie zadanie w rundzie dodatkowej wyłoniło tegorocznych laureatów!

 

Lucyna Dorawa-Biłanicz

(19.05.2019)

Serdecznie gratulujemy Zuzannie Kijewskiej z klasy 3B otrzymanego tytułu laureatki w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pt. "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie" za pracę "Historia pewnego strajku", której opiekunem był p. Jakub Godziniec.

 

Dyrekcja i nauczyciele

(13.05.2019)